KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13229179
nr 1322 9179
Gunnar Wallgren
(1883-1953), Sverige
Akvareller, 2 st, Omkring sekelskiftet 1900. Signerade. Akvarell, 20x43 respektive 34x21 cm
Gunnar Wallgren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1883, död 1953 i Glava, Arvika kommun.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:27:49
27/4 17:56:47
Gunnar Wallgren
Läs mer om Gunnar Wallgren